Teknik

Microsoft Dynamics NAV Özellikleri

VİNYA BİLİŞİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A. Ş.

Vinya Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri server analiz servisleri

Teknik

.

Dynamics NAV Destek Kolaylığı

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemleri önemli IT yatırımlarını gerektirir. Microsoft Dynamics NAV birçok ERP sisteminden daha düşük sahip olma maliyeti ile IT maliyetlerini kontrol etmenize ve bu maliyetleri azaltmanıza yardımcı olur. Eğitimi basittir. Sure Step metodolojisi kullanılarak uygulamaya konulur. Temel uyarlamalar basit ve uyumludur. Bilinen Microsoft teknolojisi ve bu teknolojinin bilinen kullanımı ile firmanız Dynamics NAV’e hızla adapte olabilir. Son kullanıcı için self servis raporlama özelliği ayrıca IT personel maliyetlerinin de aşağıya çekilmesini sağlar.

• Basitleştirilmiş Eğitim

Çalışanlarınızın zaten alışkın oldukları diğer Microsoft ürünleri ve teknolojileri ile birlikte ve bunlara benzer şekilde çalışarak eğitim süresini azaltır, sistemin daha kolay adapte edilmesini sağlar. Ve Dynamics NAV’ın Role özgün kullanıcı arayüzü ile, işlemleri hızlandırmak üzere çalışanlarınıza yalnızca görevlerine bağlı olarak ihtiyaç duydukları araçlar ve işlevler sunulur.

• Kolay Uyarlama

NET Framework ile uyumlu olan sistem diğer .NET uygulamalarına entegrasyonu ve .NET uygulamalarının oluşturulmasını kolaylaştırır. Ve web servisleri ile geliştiriciler ve Microsoft iş ortakları Dynamics NAV’in (çoklu lokasyonlarda bile) mevcut IT sistemlerine bağlantısını kolaylaştırabilirler.

• Microsoft Ürünlerine ve Teknolojilerine Entegre

Diğer Microsoft ürünlerine ve teknolojilerine entegre ederek Dynamics NAV’in IT varlıklarınızdan azami ölçüde yaralanması sağlanır. Dynamics NAV Office sistemi, Widows SharePoint Services, Office SharePoint Server 2007, SQL Server 2008, ve BizTalk Server 2006 ile entegre edilebilir.

• Ortak IT Görevlerinin Basitleştirilmesi ve Kolaylaştırılması

Self servis raporlama ve diğer fonksiyonların son kullanıcıya sağlanması, IT personelinizi yüksek değerli görevlerden kurtarır. Aynı zamanda, sunulan çözüm, çeşitli IT görevlerini daha da kolaylaştırmaktadır.

• Basit ve Kolay Uygulama

Hızlı uygulama metodolojisi olarak, standart global bir metodoloji olan ve uygulamaya koyma ve güncelleme süreçlerini basitleştiren ve hızlandıran araçlarla desteklenen Sure Step kullanılır.

Dynamics NAV Microsoft Teknolojileri

Dynamics NAV; Office Suite, Sharepoint Services, SQL Server, Windows ve Active Directory gibi Microsoft’un bilinen lider teknolojilerine entegre edilebilir. Dynamics NAV’e aşina olunması ve kolay kullanımı, Dynamics NAV’i Kurumsal Kaynak Planlamanın en iyi seçimi haline getirmektedir.

• Güvenilirlik

Microsoft Navision’ı, uygulama yönetimi, kurulumu, değişikliği ve kaldırılması için kullanılan bir motor olan Windows Installer ile yönetebilirsiniz.

• Verilerin Etkin Paylaşımı ve Yönetimi

İş çözüm sistemlerinizde yerleşik olan rutin prosesler kolay ve elverişli hale getirilir ve veriler güncel tutulur.

• Büyüyen Veritabanı Desteği

Microsoft SQL Server 2000, kullanıcıların eş zamanlı olarak erişebildikleri büyük veya genişleyen bir veritabanını destekleyebilmenizi sağlar.

• Çoklu Veri Görünümü

OLAP veya diğer veri ambarlarını kullanarak verilerinizi çeşitli şekillerde görüntüleyebilir ve böylelikle müşterilerinizin ve ürünlerin nabzını tutabilirsiniz.

• Ticaret Portalı

İnternet tabanlı ticaret portalı, şirketin müşterilerine ve iş ortaklarına, her birisi ile ticari işlemlerin yürütülmesini sağlayan ilgili bilgileri ve servisleri içeren online bir web portalı sunmaktadır.

• Çalışan Portalı

Çalışanların ihtiyaç duydukları kritik bilgilere erişebilmelerini sağlar.

• Ticaret Ağ Geçidi (Commerce Gateway)

Ticaret ağ geçidi, iş ortakları arasında ticari dokümanların elektronik olarak değişimlerini kolaylaştırır. Microsoft BizTalk Server ile entegre edilerek, bilgiler otomatik olarak gönderilir ve alınır, arka ofis sunucusunda güncellenir.

• Benzer İşlevsellik

Bilinen Microsoft fonksiyon dünyasını kullanmaktadır.

• Kolay kullanım / Destek

Microsoft’un bilinen fonksiyon dünyasının yanı sıra, Dynamics NAV sektördeki en iyi uygulamaları ve ekibinizin kolayca adapte olabileceği sezgisel çözümleri kullanmaktadır.

Dynamics NAV SQL Server

Microsoft SQL Server seçeneği, çalışanların doğru iş verilerine kolayca erişebilmelerini sağlar. Çalışanlar bilgilere eş zamanlı olarak erişebilir ve karşılaştırma yapabilirler. Sunucu, daha fazla müşteri çekebilmek, pazarlama stratejilerini geliştirmek ve ortaklıkları arttırmak için her boyuttaki veri ambarını destekler. Microsoft SQL Server üçüncü parti ürünlere ve uygulamalara ve aynı zamanda diğer Microsoft ürünlerine kolayca entegre edilebilen sektör standardı bir sunucudur. Veri yönetimini iyileştirmek amacıyla, birçok sistem yönetimi görevi otomatik hale getirilebilir.

• Sağlam Güvenlik

SQL Server 2008 veritabanı güvenliğini arttırmak için karmaşık şifre ve belirli bir sürenin sonunda şifrenin geçersiz hale gelme özelliklerini uygular. Kullanıcıların şifre ve son kullanma süresi kurallarına uymalarını sağlamak üzere bireysel kullanıcılar için Microsoft Dynamics NAV kapsamında politikalar belirlenebilir. Yöneticilerin ilave politikalar tanımlamasına ve izlemesine ihtiyaç olmayacak şekilde Microsoft Dynamics NAV tanım alanı prosedürleri devam ettirilir.

• Mantıksal İş Analizleri

Genişletilmiş OLAP fonksiyonları ile, sistem yöneticileri her boyutta veri ambarı oluşturabilirler. Bilgiler, kuruluşunuzdaki kişiler tarafından analiz edilmek üzere kolayca kaydedilir ve erişilir. SQL Server Analiz Servisleri, ileri raporlama, OLAP analizi, temel performans göstergeleri (KPI) puan çizelgeleri ve veri madenciliği için ticari verilerin entegre görüntülerini sağlar. Kullanıcılar, SQL Server Analiz Servisleri ve SQL Server Raporlama Servisleri ile alınan raporları doğrudan Excel ve Word formatında yaratabilirler. SQL Server Analiz Servisleri, sıradışı Microsoft Office PerformancePoint Server 2007 ile entegre edilebilir ve böylece kullanıcıya veri küplerini oluşturma ve Microsoft Dynamics NAV’den gelen verilerle PerformancePoint Sunucuda analiz yapma yetkisi verir.

• Etkin Veri Yönetimi

IT personeline ve sistem yöneticilerine veritabanlarını ve servisleri izlemek, yönetmek ve gerekli ayarlamaları yapmak için entegre bir yönetim ortamı sağlanır. Artan işlem hacimleri ve kullanıcı sayısı, veriler veri ambarlarına hızla entegre edilerek ve veritabanı tabloları basit şekilde indekslenerek, bölümlere ayrılarak ve yönetilerek ele alınır. Size yapılandırılmamış dokümanları ve görüntüleri etkin şekilde depolama, yönetme ve analiz imkanı veren, yeni veri tipleri de dahil olmak üzere, hem ilişkisel hem ilişkisel olmayan veri desteği ile tüm verilerinizi konsolide edebilirsiniz. Donanım arızalarına karşı, ince tanecikli hata onarımları, online yedekler ve kontrollü denetleme noktaları ile kurtarma işlemlerini hızlandıran yedekleme özelliği ile verilerin korunmasına yardımcı olur.

• Yüksek Bulunurluk

Veritabanının bakımı ve onarımı için gereken duruş süresini önemli ölçüde azaltır. Donanım arızası olması halinde, Veri tabanı aynalama (Database Mirroring), veritabanının bir kopyasını alır ve Database Snapshot ile alınan kopyadan veritabanı kurtarılır. SQL Server 2008 aynı zamanda, yeni indeks yaratımını kolaylaştırır ve Microsoft Dynamics NAV kurulumu online kalmaya devam ederken mevcut indeksin bütünleştirilmesini veya yeniden oluşturulmasını sağlar.